24 marca 2011

Rumianek pospolicie pospolity. "Chamomilla recutita"

rumianek pospolity
 Rumianek pospolity z rodziny złożonych jest rośliną jednoroczną o cienkim korzeniu i wyprostowanej, gołej łodydze, osiągającej wysokość od 20 do 50 cm. Liście są podwójnie pierzastodzielne i bardzo wąskie. Białe kwiaty języczkowate z żółtymi środkami w miarę przekwitania odginają się ku dołowi. Najważniejszymi cechami charakterystycznymi rumianku pospolitego jest puste w środku dno koszyczka oraz aromatyczny zapach. Związek chemiczny zawarty w rumianku zwany apigeniną działa kojąco na ośrodkowy układ nerwowy i ułatwia zaśnięcie nocą.

Co jeść i jak jeść?

jajko ze znakiem zapytania jak jeść i co jeść
 Współczesna medycyna i higiena nadal nie znają odpowiedzi na pytanie: co powinienem jeść ? Rywalizacja pomiędzy wegetarianami i mięsożercami, zwolennikami surowego jedzenia i tymi, którzy zalecają gotowanie oraz wielu innych teoretycznych „szkół”, zdaje się nie mieć końca. Biorąc pod uwagę całą lawinę dowodów zarówno za, jak i przeciw poszczególnym teoriom, jasno wynika, że opierając się na osiągnięciach naukowców, nigdy nie będziemy wiedzieli, co jest naturalnym pożywieniem dla człowieka. Abstrahując od tej kontrowersji, możemy postawić pytanie o samą naturę i odkryjemy, że nie pozostawiła nas ona bez odpowiedzi.

Japonia: Skażona żywność, i ciężka sytuacja miasta Ishinomaki!

ciężka sytuacja Ishinokali-miasto w Japonii po tsunami Około 10,000 tys. ludzi zginęło w Ishinomaki. Radzenie sobie ze śmiercią stało się poważnym problemem w tym mieście. Wiceburmistrz, szacuje, że 10 000 spośród 160 000 mieszkańców zginęło w tsunami. Mimo że kremacja jest metodą tradycyjną, nie jest możliwa na brak paliwa i zaplecza. Miasto posiada tylko jedno krematorium, które może obsługiwać 18 jednostek dziennie. Jeśli istnieje 10 000 osób które zginęły w tsunami, potrzeba więc 500 dni, aby je spalić wszystkie.

Libido, utrata popędu seksualnego

popęd seksualny
Poziom pożądania seksualnego, zwany również libido, ulega zmianom przez całe życie i zależy od czynników emocjonalnych oraz fizycnych. Mogą go zmniejszać zmęczenie, stres, stan zdrowia, urodzenie dziecka oraz nieprozumienia małżeńskie. Żeby móc poradzić sobie z tym problemem, trzeba najpierw zrozumieć, skąd biorą się różnicę w poziomie popędu płciowego.


 

Lineye.pl