30 stycznia 2011

Czym są i jak stosować bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie?

dodał marcel

Czym są i jak stosować bezsoczewkowe okulary ajurwedyjskie?

Autorem artykułu jest Paweł K. Boratyński

Okulary ajurwedyjskie (zwane także w Polsce bezsoczewkowymi, multiprzesłonowymi, rehabilitacyjnymi) posiadają specjalny, oryginalny, ajurwedyjski wzór stosowany z powodzeniem od tysięcy lat. Metoda optyczna, która została w nich zastosowana do korekcji wzroku jest prosta i oczywista również z punktu widzenia praw optyki.
Wzór bezsoczewkowych okularów ajurwedyjskich pochodzi ze staroindyjskich pism zaliczanych do kanonu medycyny ajurwedyjskiej. Ajurweda we współczesnym zrozumieniu może być utożsamiana z medycyną naturalną. Wspomniany wzór został opisany m.in. w piśmie "Netra Czikitsza" poświęconym Słońcu, które jest uważane za boga oczu. Pismo to zawiera różne działy z dziedziny okulistyki jak: Andźana, Asćodana, Netra Tarpan, Pindi, Pudapakam oraz inne.

Dieta,Zdrowie, Ogień w twoim ciele.

autor marcel

W przypadku spadku temperatury potrzebujesz napojów i potraw, które nasycą i rozgrzeją twój organizm. Nie polecamy kalorycznego jedzenia, po którym waga pokaże niepotrzebne kilogramy, a proponujemy tylko wzbogacenie dań rozgrzewającymi przyprawami korzennymi.

Cynamon, imbir, goździki i kardamon w medycynie wschodniej uznane są za gorące wywołujące ogień w ciele. Zawierają olejki eteryczne i substancje, które również działają na trawienie i wzmacniają organizm.

Sport, piłka nożna. Polskie stadiony na EURO 2012. sport zdrowie dieta!

autor marcel

Niecałe 500 dni do EURO 2012 a nasze perły rosną w oczach i są  prawie gotowe, a inwestycje przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Jeden stadion już mamy (Miejski w Poznaniu), został ukończony już w lipcu ubiegłego roku, a 20 września uroczyście otwarty, pozostałe będą gotowe na wiele miesięcy przed inauguracją turnieju.

STADION MIEJSKI POZNAŃ - pojemność nominalna 45 830, pojemność na EURO 2012: 42 004, w tym Vip - 480 (w 45 lożach),premium 1100, dla niepełnosprawnych 222, stan budowy zakończony, początek budowy styczeń 2009, termin oddania 20 września 2010, kosz 638 mln zł, 3 mecze grupy C.

Actimel i Redbull - ostrzeżenie. sport zdrowie dieta

Dodał/a: Agnes

dodał marcel

Aspekty, które trzeba mieć na względzie.

ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. Ta substancia jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo „zapomina”, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat.

W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym.

Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe...przypisek mój)

Dlaczego warto jeść ryby?

Dlaczego warto jeść ryby?

Autorem artykułu jest Anna Rosłaniec

Dietetycy namawiają nas do jedzenia ryb, a my? Nadal wolimy mięso innych zwierząt. Czy wiemy co w ten sposób tracimy? Mięso wołowe i wieprzowe zakwasza organizm, jest ciężej strawne niż mięso ryb, dłużej zalega w przewodzie pokarmowym, a spożywane w nadmiarze jest przyczyną ogromnej liczby dolegliwości zdrowotnych. Tymczasem mięso ryby jest lepiej przyswajalne, dostarcza tyle samo pełnowartościowego białka, jest też źródłem wielu innych substancji odżywczych.

Zdrowie,Mała joga czyli MUDRY

Mała joga czyli MUDRY

Autorem artykułu jest Marian


Mudry są to rytualne i uzdrawiające układy palców jednej lub obu rąk. Wywodzą się z starochinskiej medycyny.Wywodzą się z tradycyjnej starohinduskiej medycyny.
Ulożenie i trzymanie palcow w odpowiedniej pozycji przez określony czas, uruchamia w organizmie siły , które przywracają równowagę organiczno-psychiczną.Tym samym leczą. Bardzo podobnie działa już znana joga.Na jogę trzeba poświęcić wiecej czasu, musi być odpowiednie miejsce i sprzyjające warunki. Kto zatem nie ma czasu może stosować mudry-choćby jadąc tramwajem, będąc w kinie, na zebraniu itd.

Szczupak - Kaczodzioby Drapieżnik.

Szczupak - Kaczodzioby Drapieżnik

Autorem artykułu jest Marcin Małoszyc


Najpopularniejszy drapieżnik naszych wód. Postrach podwodnych głębin. Legenda wędkarskich opowieści. Ulubiony cel wędkarskich wypraw. Szczupak.
Szczupak jest najbardziej znaną drapieżną rybą śródlądową. Głowa z szeroko rozwieralnym pyskiem, uzbrojonym w silne, uzębione szczęki, przypomina łeb krokodyla. Zęby, wymieniające się od czasu do czasu, skierowane są do wewnątrz, co zapobiega wymknięciu się ofiary z pyska drapieżnika. Szybkie skoki do ofiary ułatwia atakującemu szczupakowi tylne osadzenie płetwy grzbietowej. Zielone ubarwienie ciała, z żółtymi plamami, pozwala maskować się wśród roślinności podwodnej, gdzie szczupak znajduje zarówno kryjówkę, jak i dostateczną ilość pożywienia.

Nasze zdrowie a masaż ciała.

Nasze zdrowie a masaż ciała

Autorem artykułu jest bogusia


Masaż ciała jest dobrą alternatywą w przypadku bólu pleców. Pomaga on też w sytuacjach gdy jesteśmy zmęczeni lub zestresowani. Zaletą masażu ciała jest to ,że nie wpływa on negatywnie na nasz organizm a w wielu przypadkach pomaga nam się zregenerować i utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji.
Kręgosłup to filar naszego zdrowia, jest on niezbędny do życia i powinniśmy o niego dbać aby służył nam jak najdłużej.

Lineye.pl