15 stycznia 2011

Masaż, kąpiel czyli jak rozgrzać organizm po przemarznięciu!


Rozgrzej swój organizm po przemarznięciu które jest niebezpieczne. Aby nie wynikła z niego żadna choroba, po przyjściu do domu należy sie rozgrzać. Ale trzeba to robić z głową.

Nigdy nie rozgrzewaj się od razu przy dużym źródle ciepła! Po przyjściu z mrozu najpierw odtajaj kilka minut w ciepłym pomieszczeniu, a dopiero pózniej grzej sie do woli. Sposobów jest wiele.

Aromatyczna kapiel

Świetnie rozgrzewa, zanurzenie się na kwadrans w bardzo ciepłej wodzie. Do wody dodaj olejki: eukaliptusowy, miętowy lub sosnowy. Anglicy stosują kapiel... musztardową - do wanny wsypują dwie łyżki mielonej gorczycy. Nie należy stosować olejków jezeli jesteście alergikami. W takim przypadku sprawdzi się natrysk połączony z masażem.

Zdrowie, Karki, kręgi, ból pleców czyli jak tego uniknąć i czuć się zrowiej? sport zdrowie dieta!


 Pojawia się, gdy długo siedzisz przy biurku ze zgarbionymi plecami. Ale może byc też skutkiem stresu lub złej pozycji we śnie. Jak tego uniknąć?
                                                                                                                                                                          
   Kręgosłup szyjny tworzy siedem kręgów układających się w lekko wygięty łuk. Łączy on głowę z klatka piersiową. Przez wąskie otwory w kręgach przebiegają wszystkie najważniejsze nerwy. Wraz z wiekiem kręgosłup wyrodnieje, ale jeżelei nie dbasz o niego (np. siedzisz wiele godzin w jednej pozycji albo śpisz na zbyt miękkiej i wysokiej poduszce), kręgi szybciej ulegają zniekształceniu i uciskają na nerwy. Pojawia się wówczas ból, sztywności karku, a czasmi drętwienie rąk. Ucisk na naczynia krwionośne powoduje niedokrwienie mózgu co jest szkodliwe dla zdrowia.

Lineye.pl