20 stycznia 2011

Dieta, odżywianie ,zdrowie oraz młodość w Kraju Kwitnącej Wiśni.

autor marcel"Okinawa" wyspa położona w wilgotnym klimacie, blisko Japoni nazywana wyspą stulatków, bo tam żyje ich najwięcej. Fenomen długowieczności jaki tam jest składa się z trzech połączonych czynników: genetyki, aktywnego, ale spokojnego stylu życia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania. Dieta z Okinawy składa się z wielu węglowodanów złożonych, pochodzących ze słodkich ziemniaków i warzyw. Zawiera niewiele tłuszczu, cukru i produktów mlecznych. Jest natomiast sporo soi, niezbyt dużo mięsa (zwykle ryb), glony morskie i zielona herbata ze specjalnymi dodatkami. Po wielu latach badań okazało się że w menu mieszkańców Okinawy znajduje się głównie żywność, która została określona jako funkcjonalna, czyli zawierająca związki chemiczne zapobiegające wielu chorobom. Listę tych produktów można dostać w sklepie ze zdrową żywnością lub w lepiej zaopatrzonych supermarketach.

Dieta, Białko w diecie

Napisane przez Ania

białko w diecie


Na fali popularności diet wysokobiałkowych warto przez moment pochylić się nad białkiem i jego rolą w żywieniu i naszym życiu. Patrząc na to, co codziennie jemy łatwo stwierdzić, że pod tym względem jesteśmy… społeczeństwem niedożywionym. Jemy dużo, ale są to głównie węglowodany, albo potrawy śmieciowe, pokarmów w czystej formie, w tym wysokobiałkowych zjadamy albo za mało, albo są tak opakowane szkodliwymi konserwantami, uzdatniaczami, powiększaczami i barwnikami, że trudno spodziewać się, by zostały przez organizm przyswojone i wykorzystane w sposób naturalny (czytaj: prawidłowy). Wróćmy jednak do białka i jego roli: jest ono głównym budulcem organizmu, dzięki niemu mamy enzymy i hormony, odpowiednia zawartość białka w codziennej diecie utrzymuje prawidłowy metabolizm. Dzięki białku regenerujemy się i funkcjonujemy w pełni sprawnie i prawidłowo. Do tego jednak, by tak właśnie się działo konieczne jest zjadanie białek pełnowartościowych, a niepełnowartościowych w takiej ilości i takich postaciach, by organizm mógł z nich czerpać wszystkie aminokwasy niezbędne mu do stworzenia własnego, pełnowartościowego białka.

Sport,Stadiony Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie

Autorem artykułu jest Luczek

Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie

O tym, co już wiemy odnośnie uroczystości otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie, o samej uroczystości, wykonawcach oraz szczegółach organizacyjnych.


Warszawski Stadion Narodowy, który ma być gotowy na Euro 2012, będzie oficjalnie otwarty w połowie roku 2011. Wybrano już głównego organizatora imprezy, reżysera, oraz wykonawców, którzy będą uświetniać swoimi występami tą uroczystość. W całą organizację tego wydarzenia zaangażowanych jest bezpośrednio na dzisiaj kilkadziesiąt osób.

Młodość, zdrowie,uroda czyli jak żyć dłużej, stosować dietę i odżywianie.


 Zatrzymaj i cofnij czas, to marzenie wielu osób. Wystarczy odpowiednio zadbac o dietę, aktywność fizyczną i wypoczynek. Oczywiście wiek metrykalny nie ulegnie zmianie, ale ten realny da się obnizyć.
Zacznij młodnieć już od dziś.

CO JEŚĆ
Jeśli chcecie wyglądać młodo to tajną broń masz tuż pod swoim nosem. Są eksperci którzy twierdzą, że można ją znaleźć w każdym sklepie spożywczym - w owocach, warzywach, zielonej herbacie. Jeśli oprócz diety zmodyfikujesz także tryb życia, masz szanse dożyć w zdrowiu nawet 120lat, o czym świadczą badania najdłużej żyjących nacji.

Lineye.pl