30 stycznia 2011

Nasze zdrowie a masaż ciała.

Nasze zdrowie a masaż ciała

Autorem artykułu jest bogusia


Masaż ciała jest dobrą alternatywą w przypadku bólu pleców. Pomaga on też w sytuacjach gdy jesteśmy zmęczeni lub zestresowani. Zaletą masażu ciała jest to ,że nie wpływa on negatywnie na nasz organizm a w wielu przypadkach pomaga nam się zregenerować i utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji.
Kręgosłup to filar naszego zdrowia, jest on niezbędny do życia i powinniśmy o niego dbać aby służył nam jak najdłużej.

 W dzisiejszych czasach większość z nas spędza czas w pozycji siedzącej, czy to w pracy, czy w domu przed telewizorem lub komputerem. Taka pozycja nie wpływa korzystnie na nasz kręgosłup i nasze zdrowie. Powoduje to zmiany na różnych jego odcinkach. Począwszy od szyjnego , piersiowego i lędźwiowego. Odczuwamy coraz częściej bóle głowy, karku, pleców, z czasem również odczuwamy coraz częściej znużenie, ogólne wyczerpanie i zaburzenia w pracy naszego organizmu.
Najprostszym sposobem aby temu zapobiec jest stosowanie już od najmłodszych lat nawyku wykonywania ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie oraz prawidłowa postawa podczas siedzenia lub wykonywania różnych czynności. Ale jest to dosyć trudne, i co robić gdy zmiany te już nas dopadły.
Wówczas stosujemy najczęściej tabletki przeciw bólowe bo to najprostszy sposób aby poczuć się lepiej. Takie podejście nie jest złe lecz po pewnym czasie zacznie nam dokuczać ból żołądka i wątroby.
Możemy również stosować naturalne sposoby leczenia takie jak masaże i to jest jedno z lepszych rozwiązań przynajmniej dla naszego organizmu.
Pojęcie masaż pochodzi od greckiego słowa „massein” , które oznacza w przybliżeniu ugniatanie. Pierwsza wzmianka o masażu pochodzi z papirusów egipskich 5000 lat p.n.e..
Fizjologiczne i psychologiczne zalety masażu zaczęto doceniać w czasach starożytnych. W kronikach historycznych znajduje się notatka, że Juliusz Cezar, cierpiący na rwę kulszową leczony był masażem z zastosowaniem głaskania, szczypania i ugniatania. Stąd wniosek ,że już w starożytności rozumiano jaką wartość ma masaż i stosowano go jako zabieg leczniczy, sportowy i kosmetyczny.
W Światowym Muzeum Masażu w Spokane, w stanie Waszyngton, znajduje się liczna kolekcja wykorzystywanych do terapii masażu różnego typu urządzeń masujących. Najwcześniejsze formy naukowych oddziaływań mechanicznych wykorzystywały technikę wibracji. Innym sposobem wytwarzania drgań wibracyjnych było umieszczanie pacjentów na zwierzętach, koniach , mułach lub przejażdżka w wozie o nierównych kołach przez kamienny bruk. Takie metody były stosowane do XIX wieku. Pierwsze urządzenie wibracyjne stworzone do masażu, nazwano „wibrator do masażu” nie był to typowy wibrator , a urządzenie do rolowania ciała zbudowane z kulek zamieszczonych miedzy uchwytami. W 1875 roku pojawiły się urządzenia do masażu napędzane parą. Większość tych urządzeń wykonywała oklepywanie i wibracje.
Rozwój chemii i farmacji przyćmił znaczenie naturalnych metod leczenia. Dopiero w dzisiejszych czasach zauważamy wielki renesans naturalnych metod leczenia, a między innymi i masażu.
Mamy różne rodzaje masażu:
- masaż klasyczny, segmętaryczny, refleksoterapia, akupresura, termo terapia.
Zachęcam do korzystania z tego rodzaju masaży i zabiegów są one korzystne dla poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.
 również:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lineye.pl