16 marca 2011

Dieta zgodna ze swoją grupą krwi.

jabłko i centymetr - dieta grupa krwi
 Cztery przykłady, po jednej dla każdej grupy krwi, podobnie jak się odżywiać, by być zdrowym, żyć dłużej i osiągnąć idealną wagę.

Jak działa?
Książka D'Adamo zawiera opis czterech diet przeznaczonych dla osób wyodrębnionych ze względu na ich grupę krwi. Osoby z grupą krwi 0 to "myśliwi", dla których najbardziej odpowiednie są: chude mięso, wysokobiałkowe, ale pozbawione substancji chemicznych, drób i ryby, z bardzo ograniczoną ilością ziarna i roślin strączkowych.

Witamina B2 - bliska witaminie B1

czosnek-witamina b2
  Witamina B2 - bardzo często występuje jednocześnie z witaminą B1, i brak jej niekiedy dostarcza tych samych objawów chorobowych. Ale brak witaminy B2, który może wystapić niemal z tych samych przyczyn, charakteryzuje się ponadto: suchym zapaleniem skóry (dermatitis), pękaniem śluzówek w kątach ust, wrag, jamy ustnej czyli tzw. zajadami, zmniejszeniem ostrości wzroku, łojotokiem uszu, zapaleniem jamy ustnej, zmniejszeniem odporności w chorobach zakaźnych, niedokrwistością, zwolnioną regeneracją krwi, ponadto objawia się dychawicą oskrzelową, nerwicami, zaćmą czyli kataraktą, pęcherzycą, łuszczycą, zapaleniem spojówek - od czego zawsze mogą się dołączyć objawy wyliczone przy omawianiu witaminy B1.

Witamina B1, "Antineuritic - vitamin"

kukurydza
 Witamina B1, nie miała jakiejś popularnej nazwy od początku, mimo iż to ona właśnie była pierwszą odkrytą witaminą: tak nazwał ją "Funk" i nadana nazwa uległa tylko takim zmianom, że z początku mówiono "ten witamin" , w latach dwudziestych usiłowano tę nazwę spolszczyć i witaminy nazywano, zresztą bardzo krótko "życianami", ale to wszystko się nie przyjęło, witaminy we wszystkich językach świata pozostały witaminami, a witamina B1 nosiła przez pewien czas nazwę "Antineuritic - vitamin", aż się ustaliły dwie nazwy naukowe aneuryna w Europie, a thiamina w USA.
 

Lineye.pl