16 lutego 2011

Zdrowie, Dieta. Otyłość...

dodał marcel

Otyłość - zjawisko które nie przychodzi z dnia na dzień jak np. grypa, więc z dnia na dzień od kilku zabiegów nie ustąpi.


"Zachorowanie" na otyłość zaczyna się bowiem całkowicie niedostrzegalnie, najczęściej od niejadania surówek, co jest zawsze najkrótszą drogą do awitaminozy ogólnej, przy której przychodzą inne awitaminozy, w pierwszym rzędzie awitaminoza A, bo o tę, po zespole szkorbutowym, jest nam najłatwiej. Awitaminoza A wyraża się, szczególnie na trasie przewodu pokarmowego, złą regeneracją śluzówki, którą cała ta trasa jest wyścielona, śluzówki, której zawdzięczamy, że spożywane przez nas pokarmy przechodzą przez nasz przewód trawienny bez oporów. I od tej chwili możemy mówić o zachowaniu się przemiany materii. Cóż to jest właściwa przemiana materii? Organizm nasz, jak tylko może, kieruję się bez naszej pomocy prawem wyboru. Dopóki rozmaitość artykułów żywnościowych jest dostatecznie duża (60 artykułów miesięcznie, w czym połowa surowych!), organizm wybiera to, co mu jest potrzebne, a resztę wydala. Z chwilą gdy nasze wyżywienie staje się coraz bardziej monotonne, przemiana materii otrzymuje pierwszy cios z naszych rąk. Jeżeli do tego dojdą, co jest w zasadzie nieuniknione, trudnośći natury trawiennej, wzdęcia, zaparcie - droga do otyłości jest już szeroko otwarta.

Płaski brzuch. Jak to zrobić?

fitness i jego istrukcje

Sadełko na brzuchu źle wróży, bo jest zalążkiem wszystkich cywilizacyjnych dolegliwości. Zwykle są to błędy dietetyczne (za dużo cukrów, tłuszczów zwierzęcych), ale mogą też być stresy i zaburzenia hormonalne. Zmniejsza się wtedy produkcja estrogenów, wzrasta - androgenów. Kontroluj masę ciała i pilnuj aby dostawa do twojego organizmu pokrywała się z jego wydatkami. Nadmiar kalorii trafia w okolice talii, dlatego trzeba sobie zaaplikować regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny, aby odnieść sukces i być zdrowym warto korzystać z fitness. Jak pokazują badania, osoby spacerujące min. 30 minut dziennie, tracą nie tylko tkankę tłuszczową brzuszną ale również podskórną. Ważna jest dieta, dlatego zmniejsz wielkość zjadanych porcji i zwiększ ich liczbę do pięciu. Zrezygnuj z cukru, białej mąki, tłuszczów utwardzonych i kwasów tłuszczowych trans.

Lineye.pl