18 marca 2011

Prostata - cichy temat mężczyzn.

palec wskazujacy-prostata
  Zapalenie prostaty (czyli inaczej gruczołu krokowego lub stercza) powstaje w wyniku wniknięcia bakterii poprzez cewkę moczową. Dokładnie rzecz biorąc prostata nie jest jednolitym gruczołem, ale narządem zbudowanym z 30 do 50 drobnych gruczołów. Ten 20 gramowy organ męskich narządów płciowych znajduje się poniżej pęcherza moczowego i otacza początkowy odcinek cewki moczowej. Prodokuje on mleczny, klarowny płyn, który zmieszany z nasieniem tworzy spermę. Zapalenie gruczołu krokowego jest najczęściej skutkiem infekcji bakteryjnej w cewce moczowej, chociaż może być też spowodowane zakażeniem dróg moczowych. Powstałe wtedy dolegliwości przy oddawaniu moczu prowadzą do silnych bólów w podbrzuszu, promieniujących nierzadko na całe plecy.

Oko ludzkie jak aparat fotograficzny.

oko ludzkie jak aparat
  Żaden narząd zmysłów nie dostarcza człowiekowi tak wielu bogatych informacji i wrażeń jak oko. Nic też dziwnego, jest to bowiem jeden z najbardziej skomplikowanych narządów, jakimi dysponujemy. Narząd wzroku jest najważniejszym naszym zmysłem umożliwiającym nam funkcjonowanie w świecie zewnętrznym.
Oko rozróżnia ni mniej, ni więcej tylko 160 kolorów i 600 000 odcieni!Dieta proteinowa - łatwa czy trudna do zrealizowania?

dieta proteinowa-wiekszy rozmiar spodni
  Dieta łączy ponad 1 000 000 000, otyłych ludzi z całego świata, problem w tym, że większość z nas nie ma wystarczająco silnej woli, by utrzymać ostry rężim żywieniowy wymagany przez dietetyków, w efekcie czego frustracja wywołana otyłością potęgowana jest niezaspokojonym łaknieniem. Obecnie jedną z najmodniejszych i najpopularniejszych jest dieta proteinowa, a jej twórcą jest dr, Pierre Dukan. Dieta zupełnie wyjątkowa - w trakcie jej stosowania człowiek traci wagę jedząc. Wtedy, kiedy chce oraz tyle, ile chce.

Żołądek - nasz organ trawienia.

rtg.żołądka-organ trawienia
 Żołądek to narząd wchodzący w skład układu pokarmowego. W pionowej postawie ciała jest podobny do haka, ale jego kształt zmienia się w zależności od wieku, płci oraz położenia narządów sąsiednich, jak również od stanu skurczu mięśni żołądka.
Leży po lewej stronie brzucha (pod lewym łukiem żebrowym) i łączy się z końcową częścią przełyku oraz początkową częścią jelita cienkiego przez specjalny pierścień mięśniowy nazywany odźwiernikiem.

Lineye.pl