04 stycznia 2011

Catering Dietetyczny

Chcesz schudnąć? na nie masz czasu gotować? Dieta Dukana, Dieta Montignaca, Dieta 1000-1500 kalorii .... uważasz, że nie masz szans na wytrawnie w swoich założeniach? Ze 5 kilogramów mniej nie jest możliwe?
Z pomocą na pewno ci się uda!!

zestaw warzyw
W dzisiejszych czasach media promują zdrowy styl życia, zdrowy sposób odżywiania się, siłownie, fitness, baseny, diety.

A kto ma czas robić zakupy?
Gotować dla siebie coś zupełnie innego niż dla pozostałych członków rodziny?
Liczyć kalorie?

Kontuzje - jak ich uniknąć?

Każdy z nas, jakiegokolwiek sportu by nie uprawiał, jest narażony na kontuzje, zwłaszcza przy dzisiejszym trybie życia. Jednak normalne i odruchowe jest dążenie do pozostania zdrowym.

kontuzja stopy
Łapiąc kontuzję czy też popadając w chorobę, nie zdajemy sobie sprawy co tak naprawdę z nami się dzieje. Tym czasem cały proces rozpoczyna się w naszych głowach. Nikt nie jest idealny i choćby nie wiem jak się starał, każdy z nas popełnia błędy. Podczas gdy limit ich popełniania się wyczerpuje, dostajemy odpowiedź w postaci choroby, która jednocześnie jest uosobieniem naszych negatywnych myśli.
Zajmijmy się teraz problemem na przykładzie tytułowych kontuzji. Należy tu bowiem rozróżnić przyczynę i skutek. Zwykle bowiem skupiamy się na leczeniu objawów, czyli wywołanego już chorobą skutku (skręconą kostkę okładamy lodem, smarujemy maścią itp.). Gdybyśmy jednak zwrócili uwagę na przyczynę np. nieodpowiednie rozgrzanie, trening „na siłę”, przecenienie swoich umiejętności na wczesnym etapie, moglibyśmy osiągnąć znacznie lepszy efekt.
 

Uwaga! Bieganie uzależnia! Czyli czym jest euforia biegacza…

obrazek rysunkowy-biegacz
Chcesz tryskać energią każdego dnia? Zamienić się w pogodnego i optymistycznego człowieka? W końcu czuć się lepiej i być zdrowszym?!
Nic prostszego.
Zacznij biegać!
I wcale nie żartuję, piszę tutaj o zjawisku zwanym “euforią biegacza”.
Czym dokładnie jest to zjawisko? Jest to stan euforyczny występujący w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego. Charakteryzuje się zwiększoną odpornością na ból i zmęczenie oraz (według mnie) rozpływającym się po całym ciele uczuciem szczęścia i radości :)
 

Lineye.pl