07 stycznia 2011

Boks,Tomasz Adamek

Tomasz Biegański

Tomasz Adamek (ur. 1 grudnia 1976 r. w Gilowicach) - przydomek "Góral", polski bokser, były mistrz świata zawodowców federacji bokserskiej World Boxing Council (WBC) w kategorii półciężkiej, mistrz świata federacji IBO w kategorii juniorciężkiej.
Mistrz interkontynentalny IBC, IBF i WBO, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski. Zdobywca 2. miejsca w 2005 i 4. w 2006 roku w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski. Założyciel klubu sportowego KS Cios-Adamek w Gilowicach.

Kariera amatorska
Boksem zainteresował się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Gdy miał dwanaście lat rozpoczął treningi w sekcji bokserskiej klubu Góral Żywiec. Pierwszymi jego trenerami byli Stefan Gawron i Stanisław Orlicki, którzy wychowali m.in. takich bokserów jak Wiesław Małyszko (olimpijczyk z Barcelony) czy bracia Mizia. - Czuł boks, miał do tego smykałkę... - wspominał po latach Stefan Gawron . W 1993 roku przeszedł do GKS Jastrzębie, gdzie trenował pod okiem Kazimierza Rochalskiego. Później trafił do Concordii Knurów, szkolony przez Zbigniewa Kicka (pierwszego polskiego medalistę mistrzostw świata, zdobywcę brązu w 1974 r. w Hawanie w wadze półśredniej). Wraz z pierwszymi sukcesami przyszło powołanie do kadry, gdzie indywidualne treningi prowadził z nim Janusz Gortat (dwukrotny medalista olimpijski w wadze półciężkiej). Pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów zdobył w 1995 roku - w wadze średniej, mając niespełna 19 lat. W 1996 wywalczył ponownie mistrzostwo Polski w wadze średniej, a w 1997 wicemistrzostwo w wadze półciężkiej. W 1997 roku uczestniczył w mistrzostwach świata w Budapeszcie. W 1998 roku stanął jako jedyny z Polaków na podium mistrzostw Europy w Mińsku, zdobywając brązowy medal - w wadze półciężkiej. W półfinale turnieju przegrał ze słynnym Rosjaninem Aleksandrem Lebziakiem (mistrzem świata z 1997 i mistrzem olimpijskim z 2000), późniejszym szkoleniowcem "Sbornej". W sumie w boksie amatorskim Adamek stoczył 120 walk, z tego 108 wygrywając .

Boks,Władimir Kliczko

Tomasz Biegański

Ukraiński bokser wagi ciężkiej, aktualny mistrz świata organizacji IBF oraz WBO. Podobnie jak jego brat, studiował filozofię i sport na Uniwersytecie Kijowskim. Ma doktorat.
Największym sukcesem Wołodymyra Kłyczki w boksie amatorskim był złoty medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996. Kłyczko był też pięciokrotnym mistrzem Ukrainy, wicemistrzem Europy z 1996, mistrzem Europy juniorów z 1993 oraz srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów z 1994. Jego bilans walk amatorskich to 112 walk wygranych i tylko 6 porażek.

Palenie, Porady,5 kluczy jak rzucić palenie

Jeśli jesteś palaczem i chcesz zerwać z nałogiem to powiem Ci, że nie ma nic prostszego. Rzucenie palenia jest znacznie łatwiejsze niż jego nauka. Jak to zrobić? Chcesz zerwać z nałogiem? Czytaj dalej. Jeśli nie jesteś pewien, zamknij ten artykuł. Szkoda Twojego czasu na dalszą lekturę.

rzuć palenie-papieros


Przypomnij sobie ile kosztowała Cię nauka palenia. Czy pierwszy papieros Ci smakował? Pewnie, że nie. Był wstrętny. Doskonale pamiętam swoje początki. Pierwsze podpalania zaczęły się w siódmej klasie podstawówki. Był to bardziej szpan niż potrzeba. Razem z kolegami popalaliśmy na przerwach. Nie można było mówić o nałogu. Z tego co pamiętam to nawet się nie zaciągałem. Była to już "wyższa szkoła jazdy w paleniu" zarezerwowana dla starszych kolegów.Kolejne podejście do palenia to właśnie szkoła średnia. Palenie było niemal obowiązkowe. Wiązało się z prestiżem. "Koty" nie miały lekkiego życia w latach mojej młodości.
 

Dieta najlepszej szansy


Dziewięć podstawowych zasad zdrowego jedzenia na dziewięć miesięcy.

kobieta w ciazy - miseczka warzyw


1. Każdy kęs się liczy.
Masz tylko 9 miesięcy na posiłki i przekąski, aby dać swojemu dziecku najlepszy start w życiu. Spraw aby każdy z nich się liczył.
2. Nie wszystkie kalorie zostały stworzone jako równe.
Na przykład 150 kalorii w pączku nie jest równe 150 kaloriom w bułeczce pełnoziarnistej zasładzanej sokiem. Tak samo 100 kalorii w 10 chipsach ziemniaczanych nie jest równe 100 kaloriom w ziemniaku pieczonym w łupinie. Tak więc wybieraj swoje kalorie uważnie, oddzielając jedną jakość od drugiej.
3. Głodząc siebie, głodzisz swoje dziecko.
Tak jak nie przejdzie Ci nawet przez myśl, aby głodzić swoje dziecko po urodzeniu, nie powinnaś myśleć o głodzeniu go w swoim ciele. Masa Twojego ciała jest bez znaczenia dla płodu czerpiącego z niego życie. Potrzebuje ono regularnego odżywiania w regularnych odstępach. Nigdy, przenigdy nie opuszczaj posiłku-nigdy także nie pość w czasie ciąży.
Jeśli uporczywa zgaga lub ciągłe uczucie wzdęcia psuje Twój apetyt, rozłóż dzienne zapotrzebowanie na 6 małych posiłków zamiast na 3 duże.

Boks,ADAMEK - KLICZKO ważne!

Adamek-Kliczko WROCŁAW 2011r!

 Według najnowszych informacji Team Adamek i Ziggy Rozalski porozumieli się z Władymirem Kliczko odnośnie walki o mistrzostwo świata wagi cziężkiej kategori WBO i IBF których posiadaczem pasów jest Ukrainiec. Walka ma się odbyć na stadionie we Wrocławiu, który pomieści ponad czterdzieści tysięcy naszych kibiców. Myślę że się spełnią marzenia naszego boksera i polskich kibiców a pojedynek napewno będzie wydarzeniem roku 2011.

Boks,Najlepsi bokserzy w historii

Boks, jako dyscyplina sportu istnieje od końca XIX wieku. I praktycznie od samego początku jej istnienia pojawili się wybitni pięściarze, którzy swoimi spektakularnymi walkami porywali tłumy.

Boks,Tomasz Adamek - pięściarz jakich mało

tomasz adamek na treningu

Tomasz Adamek, niemal jak dawni czempioni, wędrował z niższych kategorii do wagi ciężkiej, tylko po to aby sprostać nowym wyzwaniom i zostać mistrzem wszechwag. Dziś już rzadkością jest taka postawa bokserów. Tomasz Adamek daje jednak inspirację innym, i przypomina lata świetności boksu, kiedy to na ringu walczyli prawdziwi wojownicy, często dużo mniejsi od swoich rywali.Tomasz Adamek, jeszcze 3 lata temu walczył w wadze półciężkiej, w której limit wynosi niecałe 80 kg. W tej kategorii wagowej walczył przez pierwszych 8 lat swojej kariery. W 2005 roku zdobył pas WBC w tejże kategorii, po niezwykle twardej i zaciętej walce pokonał Paula Briggsa. Okazało się, że Polak wykazał się niezwykłym hardem ducha i wolą zwycięstwa, gdyż od 2 rundy walczył ze złamanym nosem. Już wtedy było wiadomo, że Adamek jest bokserem z krwi i kości, że jest prawdziwym wojownikiem i póki stoi na nogach, dąży do zwycięstwa. Taka postawa w dzisiejszym boksie jest co raz rzadsza.

Lineye.pl