24 stycznia 2011

Zdrowie twoje i od czego zależy twój wiek biologiczny.

OD CZEGO ZALEŻY WIEK BIOLOGICZNY W TWOIM ZDROWIU!Na szybkość starzenia się i długość życia wpływa bardzo dużo różnych czynników. Wśród nich największe znaczenie mają:


Geny - chodzi o długowieczność przodków i ich zachorowalności na nadciśnienie tętnicze, zawały serca, udar mózgu, otyłość, cukrzycę i choroby nowotworowe.

Czystość Środowiska - im mieszkasz dalej od dużego miasta, tym lepiej.

Nikotyna - wypalanie 20 papierosów dziennie skraca życie o 5, 6 lat.

Aktywność Fizyczna - obliczono, że już 30 minut spaceru raz w tygodniu wydłuża życie o 1,5 roku, regolarnie uprawianie sportu - co najmniej o kilka lat.

Właściwa Dieta - unikając warzyw i owoców starzejesz się szybciej o 1,2 lata.

Waga Ciała - im większa otyłość, tym wczesne ryzyko przedwczesnej śmierci.

Samotność Towarzyskość - o 1,2 lata dłużej żyją osoby w udanych stałych związkach i te, które mają przyjaciół, niż ludzie niezawierający bliskich znajomości.

Poziom Satysfakcji Życiowej - sukcesy, inspirujące zainteresowania, hobby itd. odejmują nam lat.

Wykształcenie - osoby po studiach żyją 1,5 roku dłużej niż te, które ukończyły tylko podstawówkę lub zasadniczą szkołę zawodową.

Jezeli chcesz obliczyć swój wiek biologiczny skorzystaj z testu
http://www.drbardadyn.com/


http://www.sport-marcel.blogspot.com/

Zdrowy trening i ruch dla twojego ciała.


 Jednym z najważniejszych czynników zatrzymujących upływ czasu jest aktywność fizyczna. Biologiczny proces zwyczajnego starzenia się określają czynniki genetyczne zmodyfikowane przez współistniejące choroby, styl życia oraz wplyw środowiska.


Zmiana trzech ostatnich czynników umożliwi ci tzw. pomyślne starzenie się. Jednym słowem aktywny styl życia oznacza wydłużenie okresu sprawności organizmu, i jak udowodnili naukowcy, powstrzymuje starość. Ostatnie badania potwierdzają, że wysiłek fizyczny może powstrzymać śmierć komórki zwaną apoptozą. Sensowny wysiłek fizyczny musi uwzgledniać trzy podstawowe elementy sprawności fizycznej dla twojego zdrowia: zwiększać wydolność tlenową, wzmacniać siłę mięśni oraz poprawiać gibkość, równowagę i koordynację ruchów. Dobór aktywności ruchowej powinien być indywidualny, ale uwzględniać trzy elementy: trennig wytrzymałościowy, siłowy oraz rozciągający.

Zdrowie,porady. Wpływ sauny na organizm

Wpływ sauny na organizm

Autorem artykułu jest Magda Konarska

 Artykuł opisuje zalety używania sauny. W czasie kąpieli w saunie ciepły i zimny bodziec działają na organizm alternatywnie. Powoduje to różne zwłaszcza pozytywne reakcje organizmu.Ciało ludzkie reaguje na silny bodziec ciepła rozszerzeniem naczyń krwionośnych w skórze (zaczerwienieniem skóry) i wydzielaniem potu. Ma to na celu utrzymanie temperatury wewnątrz organizmu na poziomie 37°C. Daje to jednak w saunie tylko częściowy sukces.

Chociaż tylko 10 g wody paruje w każdej minucie z szybko nawilżanej powierzchni ciała, to jednak spowodowane tym ochłodzenie nie wystarcza do utrzymania temperatury na powierzchni ciała i wewnątrz. Temperatura skóry, która w warunkach temperatury pokojowej wynosi tylko 30°C, zwiększa się w saunie prawie o 10°C do około 40 °C. Temperatura wewnętrzna organizmu wynosi odpowiednio 38°C i wzrasta do 38,5°C.

Zdrowie, Sauna na zdrowie

Sauna na zdrowie

Sauna to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Ale posiada również funkcje zdrowotne. Sauna jest doskonałym sposobem połączenia relaksu i zadbania o dobre samopoczucie.

Sauna to niewielkie pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność. Pobyt w saunie przynosi niezwykle zbawienne skutki dla zdrowia. Organizm oczyszcza się z toksyn, poprawia się krążenie i wzrasta odporność organizmu na choroby. Skóra po zastosowaniu sauny lepiej chłonie odżywcze i nawilżające preparaty do pielęgnacji. Termolecznictwo miało swój początek już w czasach starożytnych. Ciepła woda w połączeniu z aromatycznymi olejkami i roślinami potrafiła zdziałać cuda. Pobyt w saunie to swoisty trening dla całego organizmu.

Lineye.pl