18 lutego 2011

Dieta Sonomatruskawki

Dieta w stylu diety śródziemnomorskiej, zawiera niskokaloryczne produkty i zdrowe dla serca jedzenie. Obiecuje utratę wagi na dłuższy czas , dzięki jadłospisowi, który zawiera podstawowe składniki diety śródziemnomorskiej, takie jak owoce, warzywa, ryby, sery, oliwę z oliwek, orzechy i wino. Podstawę diety stanowi 10 produktów, które mają dodawać energii; migdały, papryka, borówki, brokuły, winogrona, oliwa z oliwek, szpinak, truskawki, pomidory i produkty pełnoziarniste. Są to produkty o wysokiej wartości odżywczej i oczywistych właściwościach zapobiegania chorobom serca i innym poważnym schorzeniom. Dieta kładzie nacisk na produkty nieprzetworzone i skupia się raczej na tym co można jeść, niż czego nie należy.

Zdrowie.AWITAMINOZA.AWITAMINOZA. CO TO JEST ? 

Dwie pierwsze choroby zwane awitaminozami wykryto w latach dwudziestych: były to szkorbut ( po polsku gnilec) i krzywica zwana wcześniej rachityzmem od łacińskiej nazwy tej choroby. Jeśli jednak z czasem wykryto siedemdziesiąt ludzkich i zwierzęcych witamin, nasuneło się od razu pytanie, czy przypadkiem innych również chorób nie powodują braki witamin w naszym wyżywieniu? Z początku trudno było dać odpowiedź na to pytanie z przyczyn następujących.

Po pierwsze - witaminy wystepują zawsze w ilościach mikroskopijnie małych, a więc w miligramach lub w  mikronach. Jakże więc można było uwierzyć w tak olbrzymie znaczenie tak małych ilości "czegoś tam"?

Lineye.pl