20 stycznia 2011

Sport,Stadiony Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie

Autorem artykułu jest Luczek

Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie

O tym, co już wiemy odnośnie uroczystości otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie, o samej uroczystości, wykonawcach oraz szczegółach organizacyjnych.


Warszawski Stadion Narodowy, który ma być gotowy na Euro 2012, będzie oficjalnie otwarty w połowie roku 2011. Wybrano już głównego organizatora imprezy, reżysera, oraz wykonawców, którzy będą uświetniać swoimi występami tą uroczystość. W całą organizację tego wydarzenia zaangażowanych jest bezpośrednio na dzisiaj kilkadziesiąt osób.

 Będzie to wielkie wydarzenie planowane na przełom sierpnia i września 2011 roku. Organizatorem została firma Ars Communication. Została wybrana w niezależnym konkursie. Firma ta ma doświadczenie w organizowaniu imprez masowych. Od kilku lat organizuje warszawskiego sylwestra na placu konstytucji. Ars Communication jest głównym organizatorem uroczystości otwarcia Stadionu Narodowego, a na reżysera imprezy wybrano Georgiosa Stylianou, który nadzorował przebieg ceremonii otwarcia olimpiady specjalnej na stadionie Legii. Sebastian Mikołajczak z firmy Ars Communication mówi o uroczystości otwarcia: "Będą odwołania do najważniejszych momentów w historii, pokażemy, że nasz kraj się rozwija, buduje. Stadion jest tego wizytówką. Pamiętacie państwo, jak trzy lata temu było powszechne niedowierzanie, czy zdążymy z jego budową? A ona już się kończy. Chodzi o to, żebyśmy uwierzyli w siebie i umieli się cieszyć" Na początku ceremonii otwarcia widzowie obejrzą film pokazujący ziemię z kosmosu. Szybko zbliżająca się planeta pokaże kontury europy, później polski, Warszawy a następnie Stadion Narodowy. Następnie wyjdą na boisko tancerze z układami choreograficznymi opracowanymi przez Michała Piróga. Ich stroje zaprojektowa Maciej Zień. Wszystko to będzie z oprawą muzyczną orkiestry symfonicznej pod batutą Adama Sztaby. Odbędą się również koncerty polskich legendarnych rockowych zespołów muzycznych takich jak: Perfect, Coma, Wilki, Myslowitz, Maanam. Będą też pokazy laserów, hologramów i efektów świetlnych. Podczas jednej ze scen, będą wyświetlone wizerunki kilku wielkich Polaków: Marii Curie-Skłodowskiej, Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsy i innych.
Zainteresowanie sponsorów jest bardzo duże - wyjawił Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu zarządzającego budową stadionu. Na imprezie otwarcia planujemy, aby zajęte były wszystkie 55 tys. miejsc na trybunach Stadionu Narodowego.

---
warszawa.gazeta.pl
Sport, piłka nożna. Polskie stadiony na EURO 2012.
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

1 komentarz:

  1. Mam również nadzieję, że przetarg na nazwę stadionu będzie również miał wielu chętnych. W ten sposób już po otwarciu stadion będzie na siebie zarabiał.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Lineye.pl