28 stycznia 2011

Piłka nożna,Smuda, kadra i 500 dni do EURO 2012.

autor marcel

500 dni i małymi kroczkami zbliżamy się do EURO 2012 r. a trener Smuda otwiera karty, że ma już niemal gotowy podstawowy skład na ME. Czy aby na pewno?

Wychodzi na to że nasz trener ma już w głowie ustaloną jedenastkę która mogłaby  reprezentować nas na Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Czy ona wypali? Miejmy nadzieje że tak, choć nie można wykluczyć różnego rodzaju kontuzji lub spadku formy. Trudno prognozować, by w ciągu tych 500 dni objawiłby się ktoś nowy, ale po ostatnim powołaniu ( Roger Guerreiro, Arkadiusza Głowackiego) na mecz z Norwegią i Mołdawią, możemy być różnych myśli?

Czy będą objawienia w reprezentacji?
Największą niewiadomą jest nasza bramka? Na dzień dzisiejszy według wielu z nas ale i według ekspertów, dziennikarzy powinien między słupkami stanąć Artur Boruc (Fiorentina), który z meczu na mecz pokazuje lepszą forme i zbiera dobre opinie we Włoszech. Problem w tym, że inne ma zdanie na ten temat nasz selekcjoner "Franz" Smuda i konsekwentnie w swoim uporze zostanie nieprzejednany. Podobnie ma się sprawa z Michałem Żewłakowem ( Ankaragücü Ankara) , choć raczej on ma większe szanse na powrót do reprezentacji, niz Boruc który nazwał naszego trenera "Dyzmą polskiego futbolu", ale najpierw to obaj piłkarze spożywali alkochol w samolocie wracając z kadrą z meczów w USA i Kanadzie. A więc sprawa Boruca i Żewłakowa stoi pod wielkim znakiem zapytania?

Jeżeli chodzi o młodzież w naszej kadrze to raczej nie będzie nowych twarzy, poza 21- letnim Tomkiem Kupiszem, skrzydłowym Jagielloni który przed tym sezonem wrócił z angielskiego Wigan, gdzie nie miał szans na grę w Premier League. Kupisz podjął dobrą decyzję wracając do naszej ligi co daje mu większą szansę na powołanie, ale na pewno nie na grę w pierwszej jedenastce. Tak naprawdę to nasz selekcjoner żongluje nazwiskami gdzie mamy przykład najbliższego powołania, czyli wyraźnej koncepcji gry nie widać.Pewni i stabilni gry są napewno Matuszczyk, Błaszczykowski , Lewandowski czy Obraniak pozostali piłkarze będą tylko eksperymentowani przez naszego trenera, a wracając do pozycji bramkarza( Fabiański) czuć się pewnie nie może, choćby na konkurencję, a tych jest kilku jak Szczęsny po koleżeńsku w klubie.

Spojrzeć na to można rownież z drugiej strony, odkąd Smuda objął kadrę jest bliżej niż dalej i połowę drogi już ma za sobą. Dlaczego? Dlatego że powołał i sprawdził dużą ilość piłkarzy. Wie że więcej nie będzie bo  czasu już nie ma, a teraz musi skoncentrować się na ostatecznym wybraniu zawodników, którzy będą mu potrzebni,w ćwiczeniu automatyzmu i filozofi jego gry. Dobrze się składa że w tym roku czekają nas mecze z wymagającymi rywalami a  grafik naszej reprezentacji jest napięty, co pozwoli zapewne skutecznie przećwiczyć kilka elementów lub pewnych schematów zwłaszcza w grze defensywnej. Jezeli o mnie chodzi wszystko pokażą mecze kontrolne, ale trzeba wziąść pod uwagę że ci silni przeciwnicy też są na etapie przygotowań do ME, a do tego grają eliminacje!

Wyjście z grupy jest planem minimum, a trener reprezentacji wie co robi, i niech robi dobrze, ale to my będziemy rozliczać Franciszka Smudę po Mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Najbliżej 11 u Smudy?
bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny (obaj Arsenal Londyn),
prawa obrona: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund),
środek obrony: Damien Perquis (Sochaux), Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda (obaj Lech Poznań),
lewa obrona: Sebastian Boenisch (Werder Brema),
defensywny pomocnik: Adam Matuszczyk (FC Koln), Rafał Murawski (Lech Poznań),
prawa pomoc: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund),
ofensywny pomocnik: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre),
lewa pomoc: Ludovic Obraniak (Lille Osc),
napastnik: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund),

plan reprezentacji
2 lutego - wyjazd do Portugalii
6 lutego - mecz z Mołdawią
9 lutego - mecz z Norwegią
20 marca - mecz z Litwą
29 marca - mecz z Grecją
9 czerwca - mecz z Francją
10 sierpnia - mecz z Gruzją
6 września - mecz z Niemcami

humor  prezesi gospodarzy...


http://www.sport-marcel.blogspot.com/

http://www.2012.org.pl/
pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Smuda
www.bundesliga.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lineye.pl