18 lutego 2011

Dieta Sonomatruskawki

Dieta w stylu diety śródziemnomorskiej, zawiera niskokaloryczne produkty i zdrowe dla serca jedzenie. Obiecuje utratę wagi na dłuższy czas , dzięki jadłospisowi, który zawiera podstawowe składniki diety śródziemnomorskiej, takie jak owoce, warzywa, ryby, sery, oliwę z oliwek, orzechy i wino. Podstawę diety stanowi 10 produktów, które mają dodawać energii; migdały, papryka, borówki, brokuły, winogrona, oliwa z oliwek, szpinak, truskawki, pomidory i produkty pełnoziarniste. Są to produkty o wysokiej wartości odżywczej i oczywistych właściwościach zapobiegania chorobom serca i innym poważnym schorzeniom. Dieta kładzie nacisk na produkty nieprzetworzone i skupia się raczej na tym co można jeść, niż czego nie należy.

Wady i zalety
Duża ilość owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych obecnych w diecie, sprawia że jest ona zdrowa. Jest zgodna  z potwierdzonymi naukowo zasadami zdrowego odżywiania. Jednak dla niektórych może być  zbyt odległa od przyzwyczajeń żywieniowych i może okazać się zbyt kosztowna, ale wydatki związane z zakupem wiekszej ilości warzyw i owoców można zrównoważyć w domowym budżecie, ograniczając kupno mięsa i produktów przetworzonych.
Ta dieta dla tych, którzy lubią dobre jedzenie i wino lub szukają recept na zdrowe odżywianie i utrzymanie dobrej wagi przez całe życie. Nie gwarantuje szybkiego chudnięcia, ale jest programem dającym możliwość zapanowania nad wagą na całe życie. Może okazać się nie do zaakceptowania dla osób które jedzą dużo energetycznych posiłków z przetworzonych produktów.
Dostepność produktów jest w każdym sklepie warzywniczym lub markecie.

Dieta została opracowana przez Connie Peraglie Guttersen - (dietetyczka, mistrzyni sztuki kulinarnej i doradczyni do spraw odżywiania w Culinary Institute of America  w Greystone, w Kaliforni) http://www.sonomadiet.com/również
                                                                                                                                                                                                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lineye.pl