07 stycznia 2011

Dieta najlepszej szansy


Dziewięć podstawowych zasad zdrowego jedzenia na dziewięć miesięcy.

kobieta w ciazy - miseczka warzyw


1. Każdy kęs się liczy.
Masz tylko 9 miesięcy na posiłki i przekąski, aby dać swojemu dziecku najlepszy start w życiu. Spraw aby każdy z nich się liczył.
2. Nie wszystkie kalorie zostały stworzone jako równe.
Na przykład 150 kalorii w pączku nie jest równe 150 kaloriom w bułeczce pełnoziarnistej zasładzanej sokiem. Tak samo 100 kalorii w 10 chipsach ziemniaczanych nie jest równe 100 kaloriom w ziemniaku pieczonym w łupinie. Tak więc wybieraj swoje kalorie uważnie, oddzielając jedną jakość od drugiej.
3. Głodząc siebie, głodzisz swoje dziecko.
Tak jak nie przejdzie Ci nawet przez myśl, aby głodzić swoje dziecko po urodzeniu, nie powinnaś myśleć o głodzeniu go w swoim ciele. Masa Twojego ciała jest bez znaczenia dla płodu czerpiącego z niego życie. Potrzebuje ono regularnego odżywiania w regularnych odstępach. Nigdy, przenigdy nie opuszczaj posiłku-nigdy także nie pość w czasie ciąży.
Jeśli uporczywa zgaga lub ciągłe uczucie wzdęcia psuje Twój apetyt, rozłóż dzienne zapotrzebowanie na 6 małych posiłków zamiast na 3 duże.

4. Skuteczność jest efektywna.
Wypełnij swoje dzienne zapotrzebowanie na pożywienie w najbardziej efektywny sposób w ramach Twego zapotrzebowania na kalorie.
Wybieraj chude mięso zamiast tłustego, chude mleko i produkty mleczne zamiast pełnotłustych, potrawy pieczone zamiast smażonych.
Skuteczność jest także ważna, jeśli masz kłopoty z przyrostem masy ciała. Wybieraj pożywienie w pełni odżywcze i kaloryczne, które mogą zaspokoić Ciebie i Twoje dziecko bez nadmiernego wypełniania Twojego żołądka.
5. Węglowodany są złożonym zagadnieniem.
Niektóre kobiety przejęte zbyt dużym przyrostem masy ciała podczas ciąży błędnie odrzucają węglowodany ze swojej diety. Prawda, że rafinowane i proste węglowodany ( białe pieczywo, biały ryż, ciasta, ciasteczka, cukry, syropy) są odżywczo ubogie - zaspakajają mało ale kalorycznie. Ale nierafinowane i złożone węglowodany (chleb pełnoziarnisty, razowy, brązowy ryż, warzywa, suszona fasola i groch oraz gorące ziemniaki zwłaszcza w łupinach), a także świeże owoce dostarczają niezbędnych ilości witaminy B, minerałów, białka i błonnika. Są one dobre dla Twojego dziecka i dla Ciebie. Zmniejszają nudności i zaparcia, ponieważ są wypełniające, ale nie tuczące.
6. Słodkie nic: nic prócz kłopotów.
Żadna kaloria nie jest tak pusta i zarazem bezwartościowa jak kalorie pochodzące z cukru. Badania wykazują, że cukier może być nie tylko pustą wartością, ale jest także szkodliwy.
Do smacznego i pożywnego zastąpienia substancji słodzących używaj owoców i koncentratów soków owocowych zamiast cukru. Są one mniej więcej tak słodkie jak cukier, a zawierają więcej witamin i składników mineralnych.
7. Dobre jedzenie pamięta, skąd pochodzi.
Wybieraj świeże warzywa i owoce, kiedy jest na nie sezon, lub świeże mrożonki, kiedy tamte są już nieosiągalne. Próbuj jeść trochę surowych warzyw i owoców każdego dnia. Jeśli gotujesz warzywa - to na parze lub lekko podsmażaj, aby zachowały swoje witaminy i minerały. Wybieraj świeże kurze piersi zamiast przetworzonych.
8. Zdrowe jedzenie powinno być sprawą rodzinną.
Spraw, aby pozostali członkowie rodziny byli Twoimi sprzymierzeńcami, i włącz ich do udziału w Twojej diecie. Dzięki temu będziesz miała zdrowe dziecko i lepszą sylwetkę, a domownicy zachowają dobrą formę i kondycję, a także nawyki zdrowego żywienia.
9. Złe nawyki mogą sabotować dobrą dietę.
Najlepsza dieta kobiety w ciąży jest zagrożona, jeśli oczekująca dziecka matka odrzuca uwagi, aby wyeliminować alkohol, tytoń i inne niebezpieczne leki czy narkotyki ze swojego życia.

http://poradnikprzyszlejmamy.blogspot.com/
w-spodnicy.pl
ladiesandbabies.pl
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lineye.pl