27 stycznia 2011

Oczyszczanie organizmu (cz.1) sport zdrowie dieta
Dodał/a: Jamal

Lewatywy z kawy


W organizmie człowieka jest ponad 10kg tłuszczu budującego błony komórkowe. Jest to olbrzymia przestrzeń w której mogą się rozpuszczać toksyny rozpuszczalne w tłuszczach a nierozpuszczalne w wodzie. Organizm ma bardzo ograniczone możliwości usuwania tych toksyn z błon komórkowych. Ich okres półtrwania wynosi nawet 3-4 lata.
Jedyną drogą ich usuwania jest przetransportowanie do wątroby i wydalenie z żółcią. w procesie tworzenia żółci powstaje najpierw żółć rozcieńczona, która transportowana jest do pęcherzyka żółciowego. Tam jest ona zagęszczana. W procesie tym znaczna część toksyn ulega wchłonięciu z powrotem do krążenia. Pobudzenie wydalania niezagęszczonej żółci jest więc czynnikiem zwiększającym usuwania toksyn.

Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Pod wpływem kofeiny zawartej w kawie następuje otwarcie przewodów żółciowych i zwiększony wypływ żółci do jelita bez jej zagęszczania (czyli wchłaniania toksyn z powrotem do krwi). Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.

Przykładowe urządzenie do lewatywy


Jak wykonać lewatywę z kawy?

Dajemy trzy czubate łyżki stołowe mielonej kawy na 1 litr wody.
Kawa musi być dobrej jakości, zmielona, kofeinowa.
Gotujemy przez trzy minuty.
Zmniejszamy ogień i zaparzamy nie dopuszczając do wrzenia przez 10 do 20 minut.
Schładzamy do temperatury ciała i odcedzamy.
Pacjenta układamy na boku z podkurczonymi nogami.
Podajemy aplikatorem do lewatyw 0.5 litra (lub więcej jak się uda).
Staramy się utrzymać do 30 minut (ale jak się nie uda to chociaż 5 min.).

W bardzo zaawansowanych przypadkach zaczynamy je wykonywać w odstępach co 3-4 godziny aż do uzyskania znaczącego ustąpienia bólów i ogólnej kondycji fizycznej. Później można zmniejszyć częstotliwość zabiegów stosownie do potrzeb.
Przystępując do lewatyw przestajemy podawać leki przeciwbólowe, chyba że początkowo trzeba jeszcze utrzymać zmniejszoną dawkę. Ponawiamy kolejne lewatywy, gdy kończy się ich działanie przeciwbólowe. W początkowym okresie wskazane jest również aplikować lewatywę w nocy o ok. 3-4 godz. w celu osiągnięcia ciągłości detoksykacji.Co do Lewatywy (jej ogólnych właściwości) i przybliżeniu tematyki, odsyłam do następnego artykułu, który w pełni będzie temu poświęcony, nawiązywać także będzie do innych problemów zdrowotnych i możliwości wyjść z impasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lineye.pl